Busy Polska Anglia – oferta firmy

Firma zajmuje się szeroko pojętym transportem na trasie Polska – Wielka Brytania – przewóz  paczek. W Polsce mamy bardzo szeroki zakres terytorialny działalności. Obsługujemy klientów z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, kujawsko – pomorskiego , lubuskiego oraz częsciowo zachodnio – pomorskiego.

Zakres działalności w Wielkiej Brytanii wygląda podobnie. Obsługujemy zdecydowanie większą część Anglii oraz częściowo Walii. Obsługujemy tam bowiem klientów z rejonów: Kent, East Sussex, West Sussex, Hampshire, Surrey, Wiltshire, Berkshire, Essex, Hertfordshire, Buckinghamshire, Oxfordshire, Gloucestershire, Bedfordshire, Cambridgeshire, Northamptonshire, Warwickshire, Worcestershire, Herefordshire, Shropshire, West Midlands, Leicestershire, Lincolnshire, Nottinghamshire, Derbyshire, Staffordshire, Cheshire, Merseyside, Greater Manchester, Lancashire, South Yorkshire, West Yorkshire, East Riding of Yorkshire. W wyjątkowych sytuacjach zdarza nam się bywać również w North Yorkshire, County Durham czy Tyne and Wear. Dodatkowo jesteśmy w stanie zrealizować zlecenia w wybranych regionach wzdłuż trasy, którą pokonujemy w takich krajach jak Niemcy, Holandia, Belgia i Francja.

Osoby pełnoletnie mogą podróżować bez ograniczeń, po uprzedniej rezerwacji miejsca. Trzeba pamiętać o pasiadaniu ważnego dokumentu tożsamości.

Osoby nieletnie mogą podróżować pod opieką osoby pełnoletniej lub na podstawie upoważnienia wystawionego na naszego kierowcę. Posiadamy odpowiednie druki dwujęzyczne do wypełnienia.

Jako paczkę traktujemy przesyłkę wielkością zbliżoną do kartonu przeprowadzkowego (maksimum 60x50x40 cm), torby podróżnej lub walizki. Podstawowa cena podana w cenniku dotyczy takiej przesyłki o wadze nie przekraczającej 30 kg. Przesyłki o innych wymiarach, przesyłki w ilości większej niż jedna lub inne niestandardowe przesyłki wyceniamy indywidualnie.

Przesyłka musi być przygotowana do transportu w prawidłowy sposób, czyli w opakowanie trwałe, nie rozpadające się przy przenoszeniu. Przy pakowaniu należy również uwzględnić wagę paczki, w taki sposób, aby jedna osoba mogła ją przenieść (maksymalnie 50 kg).

Na każdej przesyłce należy umieścić w sposób trwały adres odbiorcy z jego numerem telefonu.

Jeżeli rower jest zapakowany oryginalnie w karton to nie trzeba wykonywać dodatkowych czynności związanych z przygotowaniem do transportu. Jeżeli natomiast rower podawany jest bez opakowania to należy zabezpieczyć elementy podatne na zarysowania np. folią. Dodatkowo trzeba ustawić kierownicę tak, aby znalazła się przy wyprostowanym kole równo z ramą. Ta czynność znacznie ułatwia bezpieczny transport sprzętu. Podobnie jak, jeżeli to tylko możliwe, przekręcenie pedałów na drugą stronę.

Przy przygotowaniu tego typu sprzętu należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie mniej trwałych, odstających elementów, jak lusterka, owiewki itp. W miarę możliwości należy zabezpieczyć lakierowane elementy przed zarysowaniem, np. folią.

Transportować możemy wszystkie zwierzęta, które nie są zakazane do transportu międzynarodowego. Transport „ulubieńców” odbywa się w klatkach lub tym podobnych, w zależności od wymogów zwierzęcia. Posiadamy własne klatki. Oczywiście jest możliwość transportu również w Państwa klatkach. Zwierzęta muszą spełniać wymogi wynikające z przepisów transportowych.

Opłaty za przejazd osób można dokonać na dwa sposoby:

  • u kierowców przy wsiadaniu do auta

  • przedpłatą na konto firmowe (dane firmowe oraz numer konta podane są w zakładce O firmie. Przy tej metodzie płatności mile widziany jest wydruk potwierdzenia przelewu do wglądu dla kierowców.

W przypadku przejazdu grup osób wymagamy przedpłaty w wysokości od 20 % do 50 % uzgodnionej ceny przejazdu.

Opłaty za transport przesyłek itp. Można dokonać na trzy sposoby:

  • u kierowców w momencie nadania przesyłki

  • u kierowców w momencie odbioru przesyłki

  • przedpłatą na konto firmowe (dane firmowe oraz numer konta podane są w zakładce kontakt. Przy tej metodzie płatności mile widziany jest wydruk potwierdzenia przelewu do wglądu dla kierowców.

Zamówienia

Rezerwacji można dokonać drogą telefoniczną lub mailową. Preferujemy wysyłanie przez Państwa sms-ów z danymi adresowymi, gdyż jest to najwygodniejsza i najszybsza forma. Alternatywną drogą jest wysłanie zamówienia drogą e-mail. Adres do zamówień: kontakt@grzesioo.pl. Treść wymagana do prawidłowego zamówienia zanjduje się poniżej. Klientów, którzy z ważnych przyczyn nie mogą wysłać do nas sms-a lub e-maila prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: +48 721782226 lub +44 7549366740 i złożenia tam zamówienia.

Terminy zamówień

Zamówienia na transport przesyłek należy składać maksymalnie do dwóch dni przed terminem przejazdu. Jeżeli chcą Państwo dokonać zamówienia w przeddzień lub w dzień wyjazdu prosimy o ustalenie tego faktu najpierw drogą telefoniczną w biurze obsługi.

Przesyłki wielkogabarytowe lub przeprowadzki należy zgłaszać maksymalnie tydzień przed terminem realizacji.

W okresach wzmożonego przepływu osób i przesyłek (święta, wakacje etc.) prosimy o dokonywanie zamówień odpowiednio wcześniej. Wykonanie tego w tzw. ostatniej chwili może skutkować odmową realizacji z naszej strony.

Prawidłowa treść sms-a z zamówieniem na przejazd osoby/osób:

Ilość osób (np. jedna osoba)
Na kiedy (termin przejazdu)
Adres odbioru (pełny adres z kodem pocztowym, w przypadku adresów angielskich konieczne jest podanie post code).
Adres docelowy (wystarczy podać miejscowość lub angielski post code) Dokładny adres należy mieć ze sobą w podróży.

Prawidłowa treść sms-a z zamówieniem transportu przesyłek itp.:

Nazwa przesyłki oraz ilość (np. jedna paczka, motocykl, 2 rowery itp.), jeżeli wielkość przesyłki jest niestandardowa prosimy o podanie wielkości i orientacyjnej wagi.
Na kiedy (umówiony termin odbioru)
Adres odbioru (pełny adres z kodem pocztowym, w przypadku adresów angielskich konieczne jest podanie postcode).
Adres docelowy (wystarczy podać miejscowość lub angielski post code).
W przypadku przesyłek, które odbierane są za pomocą frimy kurierskiej zewnętrznej proszę podać jeszcze imię i nazwisko nadawcy przesyłki.

Pojazdy

Transport odbywa się pojazdami o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony. Są to tzw. busy. Większość naszych busów jest podzielona na część pasażerską oraz towarową. Do większych ładunków oraz przeprowadzek dysponujemy autami posiadającymi przestrzeń tylko ładunkową.

Auta do transportu osób są specjalistycznie przystosowane w celu zapewnienia komfortu podróżowania. Auta są klimatyzowane. Przestrzenie ładunkowe natomiast są przystosowane do transportu nawet bardzo wymagających ładunków.

W każdym aucie jest do Państwa dyspozycji dwóch kierowców. Nie stosujemy rozwiązania jazdy „w pojedynkę” ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, kierowców i ładunków.

Obsługę realizujemy w systemie Door to door. Jeżeli Państwa miejsce odbioru lub dostawy nie mieści się w zasięgu terytorialnym nie oznacza to, że nie ma możliwości wykonania usługi przez nas. W takich sytuacjacj korzystamy z pośrednika, czyli firmy kurierskiej. Cena za przesyłkę w takim przypadku nie różni się od standardowych cen przez nas oferowanych. Wydłuża się jedynie czas transportu o maksimum 2 doby.

Standardowy czas realizacji usługi transportu przesyłek i towarów to 2-4 dni roboczych. Czas ten może ulec wydłużeniu jedynie z przyczyn od nas niezależnych.

Czas podróży dla pasażerów wynosi w zależności od miejsca odbioru i miejsca docelowego oraz warunków zewnętrznych od 20 do 40 godzin.

Z Francji do Wielkiej Brytanii jak i w drugą stronę przeprawiamy się promami. Jest to znakomity czas na odpoczynek od trudów podróży zarówno dla Państwa jak i dla kierowców.